Change Region
Arriva in Wales

Find services and timetables

or
Journey planner
32, 33

Wrexham to Llay

via Bradley Circle

Back to all services

Service Details

Route Map

View all stops3332333233323332333332333233
Wrexham Bus Station07:3007:4508:0008:20Then
at
these
mins
past
each
hour
35500520Until18:0518:3019:3020:3021:3022:45
Rhosddu Carlton Grange07:3107:4608:0108:213651062118:0618:3119:3120:3121:3122:46
Rhosddu Post Office07:3107:4608:0108:213651062118:0618:3119:3120:3121:3122:46
Rhosddu Park Street07:3207:4708:0208:223752072218:0718:3219:3220:3221:3222:47
Rhosddu Osborne Road07:3307:4808:0308:233853082318:0818:3319:3320:3321:3322:48
Garden Village Bryn-a-Glyn07:3407:4908:0408:243954092418:0918:3419:3420:3421:3422:49
Garden Village Moriah Chapel07:3507:5008:0508:254055102518:1018:3519:3520:3521:3522:50
Rhosrobin Dane Motors07:3607:5108:0608:264156112618:1118:3619:3620:3621:3622:51
Rhosrobin Olivet07:3607:5108:0608:264156112618:1118:3619:3620:3621:3622:51
Rhosrobin Turn07:3607:5108:0608:264156112618:1118:3619:3620:3621:3622:52
Rhosrobin Post Office07:3707:5208:0708:274257122718:1218:3719:3720:3721:3722:52
New Rhosrobin Glanaber Court07:3807:5308:0808:284358132818:1318:3819:3820:3821:3822:53
Gwersyllt Somerfield07:3907:5408:0908:294459142918:1418:3919:3920:3921:3922:54
Gwersyllt Woodlands07:3907:5408:0908:294459142918:1418:3919:3920:3921:3922:54
Gwersyllt Tudors Avenue07:4007:5508:1008:304500153018:1518:4019:4020:4021:4022:55
Summer Hill Park Wall07:4007:5508:1008:304500153018:1518:4019:4020:4021:4022:56
Gwersyllt Delamere Avenue07:4107:5608:1108:314601163118:1618:4119:4120:4121:4122:56
Bradley Sports Centre07:4207:5708:1208:324702173218:1718:4219:4220:4221:4222:57
Bradley Heol-y-Parc07:4207:5708:1208:324702173218:1718:4219:4220:4221:4222:57
Bradley Circle07:4307:5808:1308:334803183318:1818:4319:4320:4321:4322:58
Bradley Beech Avenue07:4407:5908:1408:344904193418:1918:4419:4420:4421:4422:59
Bradley Lindops07:4407:5908:1408:344904193418:1918:4419:4420:4421:4422:59
Bradley Park Road07:4608:0108:1608:365106213618:2118:4519:4520:4521:4523:00
Llay Cemetery07:4708:0208:1708:375207223718:2218:4619:4620:4621:4623:01
Llay British Legion07:49--08:19--54--24--18:2418:47--20:47--23:02
Llay Ffordd Gryffydd07:49--08:19--54--24--18:2418:48--20:48--23:03
Llay Llys Owain07:50--08:20--55--25--18:2518:48--20:48--23:03
Llay Plas Mehefin07:50--08:20--55--25--18:2518:48--20:48--23:03
Llay Miners` Institute07:51--08:21--56--26--18:2618:49--20:49--23:04
Llay Fourth Avenue07:52--08:22--57--27--18:2718:50--20:49--23:04
Llay Library07:52--08:22--57--27--18:2718:50--20:50--23:04
Llay Youth Centre07:52--08:22--57--27--18:2718:51--20:50--23:04
Llay Cwrt Pentwmpath07:53--08:23--58--28--18:2818:51--20:50--23:04
Llay Ninth Avenue07:53--08:23--58--28--18:2818:51--20:51--23:04
Llay Fish & Chip Shop07:54--08:24--59--29--18:2918:53--20:52--23:04
Llay Platt's Corner07:55--08:25--00--30--18:3018:53--20:52--23:05
Llay St David`s Crescent07:55--08:25--00--30--18:3018:54--20:53--23:05
Llay Youth Centre07:55--08:25--00--30--18:3018:54--20:53--23:05
Llay St David`s Crescent--08:03--08:38--08--38----19:47--21:47--
Llay Penbryn--08:04--08:39--09--39----19:48--21:48--
Llay New House Avenue--08:05--08:40--10--40----19:48--21:48--
Llay Nantygaer Road--08:05--08:40--10--40----19:49--21:49--
Llay Cwrt Pentwmpath--08:06--08:41--11--41----19:49--21:49--
Llay Youth Centre--08:06--08:41--11--41----19:50--21:50--
Llay Youth Centre--08:06--08:41--11--41----19:50--21:50--
Llay Library--08:07--08:42--12--42----19:50--21:50--
Llay Fourth Avenue--08:07--08:42--12--42----19:50--21:50--
Llay Miners` Institute--08:08--08:43--13--43----19:51--21:51--
Llay Plas Mehefin--08:09--08:44--14--44----19:52--21:52--
Llay Watts Dyke Top--08:09--08:44--14--44----19:52--21:52--
Llay Llys Owain--08:09--08:44--14--44----19:52--21:52--
Llay Ffordd Gryffydd--08:09--08:44--14--44----19:52--21:52--
Llay Cemetery07:5608:1208:2608:470117314718:3118:5619:5420:5421:5423:05
Bradley Park Road07:5708:1208:2708:470217324718:3218:5619:5520:5421:5523:05
Bradley Lindops07:5908:1408:2908:490419344918:3418:5919:5620:5621:5623:05
Bradley Beech Avenue07:5908:1408:2908:490419344918:3418:5919:5620:5621:5623:05
Bradley Circle08:0008:1508:3008:500520355018:3519:0019:5720:5721:57--
Bradley Heol-y-Parc08:0108:1608:3108:510621365118:3619:0119:5820:5821:5823:05
Bradley Sports Centre08:0108:1608:3108:510621365118:3619:0119:5820:5821:5823:05
Summer Hill Park Wall08:0208:1808:3308:520722375218:3719:0219:5920:5921:5923:06
Gwersyllt Tudors Avenue08:0308:2008:3508:530823385318:3819:0320:0021:0022:0023:06
Gwersyllt Woodlands08:0408:2008:3508:540924395418:3919:0420:0121:0122:0123:06
Gwersyllt School08:0408:2108:3608:540924395418:3919:0420:0121:0122:0123:06
Rhosrobin Glanaber Court08:0508:2208:3808:551025405518:4019:0520:0221:0222:0223:06
Rhosrobin Post Office08:0608:2308:3908:561126415618:4119:0620:0321:0322:0323:06
Rhosrobin Turn08:0708:2408:3908:571227425718:4219:0720:0421:0422:0423:06
Rhosrobin Olivet08:0708:2508:4008:571227425718:4219:0720:0421:0422:0423:06
Rhosrobin Dane Motors08:0708:2508:4008:571227425718:4219:0720:0421:0422:0423:06
Garden Village Moriah Chapel08:0908:2708:4208:581428445818:4419:0920:0521:0622:0523:06
Garden Village Bryn-a-Glyn08:0908:2808:4308:591429445918:4419:0920:0621:0622:0623:07
Rhosddu Osborne Road08:1008:2908:4409:001530450018:4519:1020:0721:0722:0723:07
Rhosddu Park Street--------------------------23:07
Wrexham Bus Station08:1308:3308:4809:031833480318:4819:1320:1021:1022:10--

Service updates